Stomatologia estetyczna Lublin

Piękny uśmiech dodaje pewności siebie w kontaktach międzyludzkich i nie pozostaje niezauważony. Zaniedbania czy też predyspozycje genetyczne mogą jednak zaszkodzić zdrowiu i estetyce zębów. Wykonywane w naszej klinice stomatologicznej zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej są rozwiązaniem na tego typu problemy.

Zabiegi w naszym centrum stomatologii łączą ze sobą różne dziedziny tej nauki. Czasem wystarczy oczyszczenie zębów, pacjent może też skorzystać zabiegu wybielania, a niekiedy konieczne jest zastosowanie uzupełnień protetycznych. Współpraca zespołu lekarzy różnych dziedzin w ustalaniu strategii leczenia pozwala nam sprostać oczekiwaniom pacjentów. Planujemy całe leczenie, wybierając wspólnie z pacjentem możliwie najlepsze rozwiązania i tłumacząc dokładnie podejmowane działania.

Stomatologia estetyczna Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Stomatologia estetyczna w Lublinie

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna jest działem stomatologii pokrewnym do stomatologii zachowawczej. W przeciwieństwie do niej nie ma jednak na celu tylko leczenia próchnicy, choć często wiąże się z korektami po jej przebyciu. Jej zadaniem jest przywrócić pacjentowi piękny, śnieżnobiały i zdrowy uśmiech. Przykładowym zabiegiem jest wybielanie zębów.

To jednak nie jedyne, co ma do zaproponowania ta dziedzina. Pozwala także na zmianę kształtu, wielkości, przebarwień zębów będących następstwem uszkodzeń mechanicznych czy nieestetycznych starych wypełnień. Stomatologia ma na to szereg sposobów — wystarczy skorzystać z zabiegów u doświadczonego lekarza i stosować się do późniejszych zaleceń.

W każdej sytuacji szczegółowo instruujemy pacjenta, jak postępować dalej. Odpowiednia profilaktyka ma tu ogromne znaczenie — zwłaszcza efekty wybielania mogą być mniejsze, jeśli w tygodniach następujących po zabiegu nie dotrzymamy odpowiedniej higieny i żywienia.

Potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Skontaktuj się z nami lub umów na konsultacje w N•100 Stomatologia Lublin.

Wskazania do zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Białe, równe zęby odgrywają ważną rolę w estetyce twarzy i odbiorze uśmiechu. Zaburzenia w ich wyglądzie mogą być wynikiem także czynników genetycznych bądź wad rozwojowych. Wszystkie te problemy może rozwiązać stomatologia estetyczna:

  • Nieestetyczny kolor zębów
  • Przebarwione zęby
  • Nieodpowiedni kształt lub pozycja zębów
  • Ubytki wynikające z próchnicy lub uszkodzeń mechanicznych
  • Niezadowolenie z wyglądu uśmiechu
Stomatologia Estetyczna w Lublinie

Nasz oferta obejmuje

Zabiegi stomatologii estetycznej w naszej ofercie

Przedstawiamy zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej dostępne w ofercie naszego gabinetu.

Wielu pacjentów próbuje metod naturalnych o niezbadanej skuteczności, bądź substancji chemicznych o nieprzewidywalnym, często szkodliwym dla szkliwa działaniu.. Zalecamy w takiej sytuacji pomyśleć nad profesjonalnym zabiegiem wybielania.

Można zastosować nakładki wykonywane na podstawie wycisków, które nosi się na zębach w domu. Można też skorzystać z metody w gabinecie — efekty widoczne są już po zakończeniu pierwszej wizyty.

Niezależnie od wybranej techniki, wybielanie zębów wymaga jednak odpowiedniego postępowania pozabiegowego. Ważne jest unikanie niektórych produktów (np. kawy czy herbaty) i palenia papierosów. Zabieg wybielania zwykle nie boli, choć może powodować dyskomfort.

Obecnie stosowane metody są w pełni bezpieczne i nie ingerują w tkanki zęba. Co ważne, można także wybielić zęby martwe (po leczeniu kanałowym).

Wybielanie zębów jest chętnie stosowane, ale istnieją także ku niemu przeciwwskazania. Nie można go wykonać u kobiet w ciąży i karmiących, dzieci i młodzieży poniżej 16 roku życia, osób uczulonych na nadtlenki, pacjentów z silnym stanem zapalnym dziąseł i ze znacznym starciem szkliwa. Zawsze przed wybielaniem wykonujemy higienizację.

Zdarza się, że nawet zdrowe zęby mają nieestetyczny kształt i odróżniają się w jamie ustnej. U takich pacjentów można wykonać korektę opartą na minimalnie inwazyjnym szlifowaniu lub użyciu materiału kompozytowego( tzw. Bonding). Korektę można wykonać zarówno w przypadku niezadowolenia z kształtu jednego zęba, jak i większej ich liczby, choć może to wymagać kilku wizyt.

Na skutek różnych uszkodzeń, schorzeń czy ścierania przy zgrzytaniu może dochodzić do ubytków, rys i pęknięć zębów. Przychodzą do nas także pacjenci, u których występują niedorozwoje szkliwa i zębiny.

W takiej sytuacji także można zastosować różne rodzaje uzupełnień, podobnie jak u osób z próchnicą. Mogą to być wypełnienia kompozytowe, korony, a także licówki.

W następstwie urazów i wypadków może dochodzić do złamań czy pęknięć zębów. Początkowo niewielkie uszkodzenia z czasem mogą powodować nasilenie dolegliwości bólowych, a pozornie niegroźne uszkodzenia pogłębiają się stanowiąc poważne wyzwanie. W takiej sytuacji możemy zastosować różne rodzaje uzupełnień.

Jeśli pacjent przyjedzie do nas w krótkim czasie od zdarzenia, ułamany fragment zęba jest dobrze zachowany, a sposób pęknięcia pozwala na rekonstrukcję, możemy zastosować również strategię uzupełnienia własnym zębem. Pamiętajmy jednak, że nie zawsze jest to możliwe. W razie takiej sytuacji prosimy o jak najszybszy kontakt.

Osad i przebarwienia tworzą się w wyniku nieodpowiedniej diety (w tym picia kawy, herbaty, czerwonego wina), palenia papierosów, niedostatecznej higieny jamy ustnej. Czasami pojawiają się także po stosowaniu wybranych leków, zwłaszcza antybiotyków z grupy tetracyklin. Można zastosować wybielanie zębów, alternatywnie maskowanie przebarwień kompozytami bądź uzupełnieniami protetycznymi. Białe odbarwienia z powodzeniem można zminimalizować przy pomocy preparatu Icon.

Hollywoodzki uśmiech? Jest to możliwe dzięki licówkom i koronom pełnoceramicznym. To sposób na uśmiech jak z reklamy. Licówki wykonuje się z porcelany-ceramiki bądź kompozytu. Nie wymagają ( licówki non-prep) bądź wymagają minimalnie inwazyjnej preparacji własnych zębów. Następnie montuje się je w trwały sposób.

Atutem licówek ceramicznych jest ich wysoka estetyka i trwałość uzyskanego efektu. Są najlepszym wyborem w przypadku dużych niedoskonałości estetycznych w uzębieniu. Pozwalają na diametralną zmianę wyglądu uśmiechu.

Na powierzchni zębów nieustannie gromadzi się osad. Wymaga regularnego usuwania szczoteczką i nicią dentystyczną. Niekontrolowane gromadzenie się bakterii, osadów oraz ich mineralizacja powoduje odkładanie się kamienia nazębnego w jamie ustnej.

Wykonujemy higienizację, czyli różne sposoby usuwania kamienia nazębnego — piaskowanie, skaling i polerowanie. Procedury te zmniejszają ryzyko dalszego odkładania się kamienia i ułatwiają zachowanie higieny.

To niezbędne zabiegi w profilaktyce chorób zębów i przyzębia — pamiętajmy, że problemy z dziąsłami wynikające z obecności kamienia nazębnego (w tym zapalenie dziąseł) mogą również prowadzić do utraty zębów.

Poznaj ceny zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej

Cennik - Stomatologia estetyczna

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane procedury stomatologiczne, oferta Centrum Stomatologicznego N•100 jest znacznie szersza.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. Zapraszamy! 

Stomatologia estetyczna w Lublinie? Zapraszamy do N.100!

Nasze centrum stomatologii oferuje pełen zakres usług stomatologicznych. W pierwszej kolejności skupiamy się na kwestii zdrowotnej, następnie estetycznej. Przed wdrożeniem jakiejkolwiek procedury przeprowadzamy wnikliwy wywiad i badanie Pacjenta. Działamy interdyscyplinarnie, łącząc siły specjalistów z różnych dziedzin tej nauki. Wysoki poziom bezpieczeństwa sprawia, że podejmowane przez nas działania mają charakter trwały. Zapraszamy na konsultacje!

Stomatologia estetyczna dentysta Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Oceń nas