Implanty zębów Lublin

Leczenie implantologiczne stanowi nowoczesny, sprawdzony i przewidywalny sposób na uzupełnienie braków zębowych. Stosowanie implantów z wytrzymałych, biokompatybilnych materiałów poprawia jakość funkcjonowania i komfort pacjentów nawet do końca życia.

Implanty zębowe mają za zadanie zastąpić korzeń zęba. Do produkcji implantów wykorzystuje się zwykle stopy tytanu, alternatywą są implanty ceramiczne. Obydwa materiały są biokompatybilne- są całkowicie akceptowalne przez żywe tkanki organizmu pacjenta. Implant zębowy ma formę śruby, którą umieszcza się w kości szczęki. Ulega on trwałemu połączeniu z organizmem, dzięki procesowi biologicznemu zwanemu osteointegracją. To rozwiązanie można zastosować zarówno w przypadku wcześniej utraconego uzębienia, jak i bezpośrednio po ekstrakcji (usunięciu zęba).

Implanty zębowe Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Implantologia w Lublinie

Czym jest implantologia?

Wszczepienie implantu to pierwszy krok. Po okresie ,,wgajania się” implantu następuje wykonanie odbudowy protetycznej. Przy braku jednego zęba stosuje się koronę na jednym implancie. Gdy brakuje kilku zębów, ubytki uzupełnia się albo przez pojedyncze korony wsparte na implantach, albo zastosowanie mostu. Kiedy mamy do czynienia z całkowitym brakiem zębów, stosuje się przykręcane mosty okrężne lub protezy całkowite – stabilizowane belkami przykręcanymi do implantów.

Implanty zapobiegają zanikowi kości. Tworząc dla niej fizyczne obciążenie stymulują jej rozwój, a wręcz zagęszczają kość w ich okolicy.

Dużą zaletą leczenia implantologicznego jest fakt, iż jest to rozwiązanie stałe i niezwykle trwałe. Uzupełnienia protetyczne oparte na implantach najlepiej imitują uzębienie naturalne w przypadku braku własnych zębów, dla pacjentów ważny jest brak konieczności wyjmowania i umieszczania protez w jamie ustnej.

Przywrócona zostaje pełna funkcjonalność uzębienia, a więc możliwość przeżuwania wszystkich potraw. Z pomocą implantów można na stałe odzyskać estetyczny uśmiech, co znacznie wpływa na komfort życia pacjenta. Poprawia się również artykulacja. Z kolei ochrona przed zanikiem kości gwarantuje, że nie nastąpią zmiany w kształcie twarzy czy przesuwanie się zębów.

Potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Skontaktuj się z nami lub umów na konsultację w N•100 Stomatologia Lublin.

Zalety implantów zębowych

 • Implanty zębowe są biokompatybilne— ulegają połączeniu ze szczęką (proces osteointegracji)
 • Zapobiegają takim problemom jak zanik kości (resorpcja) szczęki lub żuchwy czy przesunięcia i pochylenia zębów
 • Chronią przed zmianą kształtu twarzy — zanik kości powoduje jej starczy wygląd
 • Zapewniają świetny, naturalny efekt wizualny, poprawiając nieestetyczny uśmiech
 • Poprawiają komfort psychiczny
 • Nie wymagają ingerencji w strukturę sąsiadujących zębów
 • Przywracają funkcjonalność żucia i swobody mówienia
 • Bardzo rzadko wymagają jakichkolwiek poprawek
 • Dają możliwość uzupełnienia pojedynczych braków zębowych, braku kilku zębów, a także bezzębia
 • Pacjent nie musi pamiętać o umieszczaniu uzupełnienia protetycznego w jamie ustnej — są zamontowane na stałe
Implantologia Lublin

Nasz oferta obejmuje

Zabiegi implantologiczne w naszej ofercie

Przedstawiamy zabiegi z zakresu implantologii dostępne w ofercie naszego gabinetu.

Implantacje natychmiastowe —implanty zębowe umieszcza się bezpośrednio po usunięciu zęba w trakcie jednego zabiegu. Pozwala to na skrócenie czasu leczenia implantoprotetycznego oraz zapobiega pojawianiu się zaników kostnych. W przypadku klasycznych zabiegów implanty stomatologiczne można wszczepiać dopiero po upłynięciu około pół roku od ekstrakcji lub utraty zęba.

Implantacje nawigowane — w tym rozwiązaniu stomatolog z pomocą badania tomografii komputerowej oraz specjalistycznego oprogramowania określa w jakiej lokalizacji i w jaki sposób najlepiej umieszczać implanty zębowe. Zwiększa to skuteczność, przewidywalność zabiegu chirurgicznego oraz komfort pacjenta.

Podniesienie dna zatoki szczękowej – polega na odbudowie tkanki kostnej szczęki, która uległa zanikowi przez długotrwałe braki w uzębieniu pacjentów. Dzięki procedurze następuje poprawa warunków kostnych panujących w jamie ustnej, co przekłada się na wyższą skuteczność zabiegu implantacyjnego. Zabieg można przeprowadzić mało inwazyjną metodą zamkniętą, połączoną z wprowadzeniem implantu w trakcie jednego zabiegu lub metodą otwartą, pozwalającą na podniesienie dna zatoki w znacznie większym zakresie.

Regeneracja kości — pozwala przeprowadzić implantacje w miejscach, gdzie na skutek zaników kostnych objętość kości jest niewystarczająca do umieszczenia implantu. Wykorzystuje się kość autogenną lub szerokie spektrum biomateriałów.

Szablony chirurgiczne — to szczególnie szybki sposób by bezpieczne wszczepiać implanty zębów. Zabieg planuje się na komputerze w oparciu o badanie tomografii komputerowej, dzięki czemu stomatolog może określić, jaka lokalizacja „śruby” będzie najlepsza. Następnie na drukarce 3D sporządza się dokładny szablon chirurgiczny, który w trakcie zabiegu implantologicznego wykorzystywany jest do wprowadzenia implantu.

Poznaj ceny zabiegów z zakresu implantologii

Implanty zębów - Cennik

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane procedury stomatologiczne, oferta Centrum Stomatologicznego N•100 jest znacznie szersza.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. Zapraszamy! 

Etapy leczenia

Etapy leczenia implantologicznego w N•100?

Leczenie implantami zębowymi składa się z kilku etapów, które pozwalają wybrać, zastosować i kontrolować najlepsze możliwe rozwiązanie.

 • Pierwszym krokiem jest konsultacja implantologiczna. Na podstawie wywiadu medycznego i badania pacjenta określa się stan jamy ustnej. By móc poprawnie przeprowadzić wszczepienie implantu wykonuje się tomografię komputerową 3D.
 • Następny krok to implantacja. Wykonujemy zabieg wszczepienia implantu w znieczuleniu. W zależności od ilości braków zębowych i ustalonej liczby implantów oraz ewentualnych procedur regeneracji kości czas trwania procedury może być różny. Rana wymaga zaopatrzenia i zszycia. Zdjęcie szwów następuje po tygodniu lub dwóch. Pacjent otrzymuje wskazania pozabiegowe.
 • Wizyty kontrolne odbywają się dwukrotnie. Pierwsza następuje po okresie gojenia wraz ze zdjęciem szwów. Druga z kolei — po 2-4 miesiącach od zabiegu. Po okresie osteointegracji (wgajania się implantu) wykonuje się zdjęcie RTG kontrolne, odsłonięcie implantu, wprowadza się także śrubę gojącą, która kształtuje dziąsło.
 • Następnym krokiem jest wykonanie wycisków pod modele do odbudowy protetycznej. Zwykle następuje to po tygodniu do dwóch tygodni od wprowadzenia śruby gojącej. Za pomocą skanera wewnątrzustnego pobiera się skan cyfrowy, na podstawie którego laboratorium protetyczne wykona koronę lub most, idealnie dopasowane do własnego uzębienia.
 • W ostatnim etapie wykonane w laboratorium odbudowy protetyczne umieszczane są na implantach w jamie ustnej.

Rodzaje implantów zębowych w naszej klinice

Leczenie implantologiczne najczęściej wykorzystuje implanty ze stopów tytanu. To materiał biokompatybilny — jest neutralny wobec tkanek człowieka, wobec czego organizm nie podejmuje próby zwalczenia go przez reakcję zapalną. Tym samym wszczepienie implantu z tytanu pozwala na jego zespolenie się z kością w ciągu około 4-6 miesięcy.

Implanty zębowe stanowią podstawę do odbudowy braku zęba, mają formę śruby umieszczonej w kości — wymagają jeszcze części protetycznej (korony lub mostu protetycznego), dla której stanowią podstawę. Część protetyczna jest montowana na stałe, dzięki czemu nie ma potrzeby odkładania protezy na noc ani wyciągania jej podczas posiłków. Jeśli pacjent preferuje ruchome uzupełnienia protetyczne, możliwe jest też zastosowanie protezy ruchomej, której stabilizację i retencję poprawiają implanty dentystyczne.

Rodzaje implantów zębowych

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących implantów zębowych.

Implanty zębowe to rozwiązanie z jednej strony bardzo funkcjonalne dla pacjentów, z drugiej — długotrwałe i niewymagające zwykle żadnych poprawek. Jeśli zostaną wszczepione w sposób prawidłowy, pacjent zgłasza się na regularne wizyty kontrolne, nie ma potrzeby ich wymieniania i mogą służyć dożywotnio. Umieszczone na implancie uzupełnienia protetyczne nie ulegają próchnicy

Jeśli myślisz o implantach zębów i zależy Ci na najwyższej skuteczności zabiegu, naszą propozycją dla Ciebie jest konsultacja implantologiczna w N-100. W naszej klinice czeka na Ciebie dr n. med. Janusz Sykut, wykładowca akademicki, specjalista protetyki, implantolog i chirurg. Dzięki długoletniemu doświadczeniu i wszechstronnej praktyce do każdego pacjenta podchodzimy indywidualnie. Dbamy o pełne zadowolenie z wykonanych implantów i uzupełnień protetycznych, rozumiejąc, jaki wpływ mają na zdrowie i samopoczucie. Szeroka oferta pozwala dobierać rozwiązania szyte na miarę. Zarejestruj się już dziś!

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Oceń nas