Chirurgia stomatologiczna Lublin

W niektórych przypadkach leczenie zachowawcze zębów i schorzeń jamy ustnej nie jest już możliwe i konieczne jest wdrożenie leczenia chirurgicznego. W N•100 przeprowadzamy je bezboleśnie w znieczuleniu miejscowym, a w razie potrzeby także w sedacji z użyciem gazu rozweselającego.

Nasi chirurdzy wykonują pełen zakres procedur z zakresu chirurgii stomatologicznej, wykonując je małoinwazyjnie i całkowicie bezboleśnie.

Chirurgia stomatologiczna Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Chirurgia stomatologiczna w Lublinie

Czym jest chirurgia stomatologiczna?

Chirurgia stomatologiczna to dział stomatologii skoncentrowany na leczeniu chirurgicznym w obszarze obejmującym jamę ustną, zarówno w obrębie tkanki kostnej szczęki i żuchwy, jak i w tkankach miękkich jamy ustnej. Zakres zabiegów tej dziedziny stomatologii jest bardzo szeroki.

Bardzo często są one powiązane z innymi działami stomatologii – na przykład resekcja wierzchołka korzenia wiąże się z leczeniem endodontycznym, a podniesienie dna zatoki szczękowej stanowi przygotowanie do zastosowania implantów. Zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej kojarzone są z możliwością wystąpienia dolegliwości bólowych. Prawidłowo przeprowadzone w znieczuleniu miejscowym w połączeniu z odpowiednim przygotowaniem farmakologicznym przed zbiegiem oraz opieką pozabiegową- nie powodują uciążliwych dolegliwości bólowych.

Potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Skontaktuj się z nami lub umów na konsultacje w N•100 Stomatologia Lublin.

Dlaczego warto skorzystać z usług chirurgii stomatologicznej w naszej klinice?

  • Dysponujemy specjalistycznym sprzętem pozwalającym na wysoką precyzję diagnostyki oraz skuteczność przeprowadzanych zabiegów, co zmniejsza czas rekonwalescencji
  • Posiadamy wykwalifikowany zespół specjalistów ugruntowaną wiedzą i z dużym doświadczeniem klinicznym
  • Stosujemy najlepszej jakości znieczulenia miejscowe ( w tym znieczulenie komputerowe), zwiększając bezpieczeństwo i komfort pacjenta
  • Dokładnie tłumaczymy podejmowane przez nas działania, zmniejszając niepokój i stres
RTG Zębów Lublin

Nasz oferta obejmuje

Zabiegi chirurgii stomatologicznej w naszej ofercie

Przedstawiamy zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej dostępne w ofercie naszego gabinetu.

Przeprowadzamy ekstrakcje zębów stałych i mlecznych, zębów mądrości (tzw. ósemek), zębów z utrudnionym wyrzynaniem oraz zębów zatrzymanych. Odsłaniamy zęby zatrzymane przeznaczone do wysuwania z kości podczas leczenie ortodontycznego. Przeprowadzamy implantacje natychmiastowe bezpośrednio po usunięciu zęba.

Usuwanie zębów stałych może skutkować powikłaniami takimi jak poekstrakcyjne połączenia ustno-zatokowe, pozostawione fragmenty bądź całe korzenie zębów w kości. Wiąże się to z występowaniem stanów zapalnych oraz silnych dolegliwości bólowych. Zamykamy przetoki i połączenia ustno-zatokowe, wykonujemy ich plastyki, usuwamy pozostawione korzenie po nieudanych zabiegach ekstrakcji, nacinamy ropnie zębopochodne i usuwamy torbiele.

Pozwala na uratowanie zęba martwego, pomimo, że wokół jego wierzchołka pojawiają się zmiany zapalne. Resekcję wykonujemy, gdy leczenie endodontyczne nie przynosi rezultatów, bądź gdy zmiana okołowierzchołkowa jest zbyt duża, żeby mogła się samoistnie wygoić. Wówczas usuwa się zainfekowaną tkankę, a powstały w kości ubytek regeneruje.

Hemisekcje mają na celu ratowanie zębów wielokorzeniowych w sytuacji, kiedy nieodwracalnym procesem zapalnym dotknięte zostały pojedyncze korzenie. Usuwa się wówczas chorobowo zmieniony korzeń wraz z przylegającym do niego stanem zapalnym. Pozostała część zęba wykorzystana jest jako podbudowa pod prace protetyczną. Premolaryzacje wykonuje się w obrębie trzonowców z głębokim stanem zapalnym w przestrzeni międzykorzeniowej. Polegają na rozcięciu zęba trzonowego i utworzenia dwóch odrębnych, mniejszych przedtrzonowców.

Zaniki kości mogą być następstwem przewlekłych i ostrych stanów zapalnych, następstwem pojawiania się torbieli zębopochodnych, ekstrakcji zębów bądź przebytych urazów. Mogą one komplikować możliwość przeprowadzenia leczenia protetycznego, skutkować zmianami rysów twarzy, wpływając negatywnie na komfort życia. Zabiegi regeneracyjne polegają na zastosowaniu materiałów kościotwórczych bądź kościozastępczych, dzięki czemu uzyskujemy odtworzenie utraconej tkanki kostnej i możliwość zastosowania dalszego leczenia np. implantologicznego.

W ramach chirurgii stomatologicznej wykonuje się też zabiegi periodontologiczne, czyli dotyczących tkanek miękkich i twardych otaczających ząb. Nieleczone schorzenia przyzębia są jedną z najczęstszych przyczyn utraty zębów. Leczymy kieszenie przyzębne, nacinamy ropnie, leczymy stany zapalne zębodołów po ekstrakcjach (tzw. ,, suche zębodoły”). Wykonujemy podcięcia wędzidełek, plastykę przerostów tkanek miękkich (np. „ziarniniaków szczelinowatych”, „grzebieni kogucich”), wykonujemy kiretaże otwarte i zamknięte. Pokrywamy także recesje dziąseł, wykonujemy zabieg gingiwektomii (plastykę dziąsła brzeżnego).

Sterowana regeneracja kości, rozszczepienie wyrostka czy podnoszenie dna zatoki szczękowej są wielokrotnie niezbędne dla przeprowadzenia leczenia implantologicznego. Szczególnie ważne jest to w przypadkach jeśli doszło do rozległych zmian zanikowych w obrębie kości szczęki. Wszystkie powyższe procedury chirurgiczne zwiększają przewidywalność i skuteczność leczenia implantologicznego.

Poznaj ceny z zakresu chirurgii stomatologicznej

Cennik - Chirurgia stomatologiczna

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane procedury stomatologiczne, oferta Centrum Stomatologicznego N•100 jest znacznie szersza.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. Zapraszamy! 

Czy operacje stomatologiczne są bezpieczne?

Prawidłowo przeprowadzone zabiegi z zakresu chirurgii stomatologicznej są bezpieczne, a stosowanie znieczulenia oraz prawidłowej farmakoterapii zmniejsza dyskomfort. Ważne jest przestrzeganie zaleceń pooperacyjnych, które szczegółowo przedstawiamy pacjentom. W razie jakichkolwiek wątpliwości czy komplikacji jesteśmy do dyspozycji i rozwiązujemy problemy.

Chirurg stomatolog Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Oceń nas