Ortodoncja Lublin

Leczenie wad zgryzu i nieprawidłowości w ustawieniu zębów pozwala na odzyskanie estetyki uśmiechu jak i komfortu psychicznego. Ułatwia też mówienie, żucie, jedzenie, a także utrzymanie prawidłowej higieny jamy ustnej. Nowoczesne metody umożliwiają wyprostowanie zębów bez uciążliwego stałego aparatu ortodontycznego. Sprawdź, jak to robimy w N•100.

Wybór metody leczenia ortodontycznego uzależniony jest od wielu czynników (wieku pacjenta , rodzaju wady, zawodu, indywidualnych preferencji…) Wykorzystuje się zróżnicowane metody prostowania zębów.

Ortodoncja - ortodonta Lublin

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Ortodoncja w Lublinie

Czym jest leczenie ortodontyczne?

Głównym celem leczenia ortodontycznego jest kolokwialnie określane „prostowanie zębów”. W praktyce mowa tu o leczeniu nieprawidłowości ustawień zębów mlecznych lub stałych. Ortodoncja to nie tylko sposób na proste zęby — leczy też wady zgryzu i inne dysfunkcje szczękowo-twarzowe.

Co więcej, nieleczone w odpowiednim czasie nieprawidłowości zębowe mogą zniekształcać rysy twarzy. Duże wady zgryzu mogą negatywnie wpływać na funkcje żucia, komfort psychiczny i samoocenę pacjentów.

Leczenie ortodontyczne można podjąć w każdym wieku. Mitem jest, że robi się to tylko u dzieci — aparat ortodontyczny można zastosować z podobnym skutkiem u osób dorosłych. W przypadku tradycyjnych aparatów ortodontycznych z łukiem metalowym może się to wiązać  z dyskomfortem – głównie estetycznym. Alternatywą dla nich są estetyczne, przezroczyste nakładki prostujące, określane jako alignery ortodontyczne.

Potrzebujesz pomocy w tym zakresie?

Skontaktuj się z nami lub umów na konsultacje w N•100 Stomatologia Lublin.

Zalety prostych zębów

Pacjenci przed rozpoczęciem leczenia często odczuwają dyskomfort, w dużej mierze estetyczny i psychiczny. Nieprawidłowo ustawione górne lub dolne zęby, jak również obecność wad zgryzu, powodują problemy z funkcjonalnością jamy ustnej. Leczenie ortodontyczne pozwala im odzyskać zarówno prawidłową funkcje jak i dobre samopoczucie. Proste zęby są bowiem kluczowe w odbiorze uśmiechu przez innych.

  • Wady zgryzu mogą powodować zniekształcenia rysów twarzy. Aparat ortodontyczny pozwala je skorygować.
  • Zły stan uzębienia i nieprawidłowości w ustawieniu zębów powodują, że rzadziej się uśmiechamy.
  • Proste zęby pozwalają na większą skuteczność ich oczyszczania, dobra higiena jamy ustnej to najlepsza profilaktyka próchnicy.
Prostowanie zębów

Nasz oferta obejmuje

Metody leczenia ortodontycznego

Przedstawiamy zabiegi z zakresu ortodoncji dostępne w ofercie naszego gabinetu.

W naszej klinice stosujemy zdejmowalne, przezroczyste, elastyczne nakładki określane jako alignery ortodontyczne.

Jest to nowatorska metoda, dla wielu pacjentów znacznie wygodniejsza i bardziej komfortowa niż widoczny, będący przyczyną dyskomfortu, tradycyjny aparat stały. W trakcie leczenia ortodontycznego wykorzystuje się zestaw przezroczystych nakładek. Wykonywane są w specjalistycznym oprogramowaniu komputerowym w oparciu o dokładne skany sytuacji wewnątrzustnej, zdjęcia uzębienia i zdjęcia twarzy pacjenta. Skany służą do analizy i zaplanowania leczenia, następnie wykonywany jest graficzny projekt przebiegu leczenia od jego początku do końca. Pacjent na ekranie komputera jest w stanie obejrzeć jak będą wyglądały poszczególne etapy jego leczenia oraz jak będzie wyglądał efekt końcowy. Następnie w technologii 3D wykonywany jest zestaw przezroczystych nakładek, których regularne i sumienne stosowanie powoduje przesuwanie zębów do zaplanowanego finalnie-prawidłowego położenia.

Nakładki stosuje się około 22 godziny na dobę. Zdejmowane są wyłącznie do czyszczenia zębów, jedzenia i picia. Możliwość zdejmowania nakładek w trakcie całego procesu leczenia  pozwala lepiej zadbać o higienę jamy ustnej, co ma duże znaczenie w profilaktyce próchnicy.

Po zakończonym leczeniu aparatem nakładkowym konieczne jest zastosowanie retainera. Jest on integralnym i bardzo ważnym elementem leczenia, stabilizuje on uzyskany efekt leczenia ortodontycznego. Początkowo trzeba go nosić przez całą dobę, później — tylko na noc.

Poznaj ceny zabiegów z zakresu ortodoncji

Cennik - Ortodoncja

Poniżej prezentujemy jedynie wybrane procedury stomatologiczne, oferta Centrum Stomatologicznego N•100 jest znacznie szersza.
W celu uzyskania szczegółowych informacji zapraszamy do kontaktu telefonicznego, mailowego lub osobistego. Zapraszamy! 

Etapy leczenia

Etapy leczenia ortodontycznego w N•100?

Leczenie ortodontyczne składa się z kilku etapów, które pozwalają wybrać, zastosować i kontrolować najlepsze możliwe rozwiązanie.

  • Nakładki wdraża się po określeniu wskazań medycznych. Na pierwszej wizycie przeprowadzamy szczegółowy wywiad oraz badanie pacjenta,  wykonujemy zdjęcia zewnątrz i wewnątrzustne oraz skan 3D. Następnie wykonywany jest projekt leczenia ortodontycznego, który modyfikujemy lub wspólnie z pacjentem akceptujemy.
  • Wykonujemy przezroczyste nakładki i zapraszamy pacjenta. Od teraz należy je nosić przez 20-22 godziny na dobę. Pacjent otrzymuje instrukcje dotyczące przebiegu leczenia i sposobu użytkowania nakładek ortodontycznych. Każdy aligner wymieniany jest na kolejny po 2 tygodniach jego użytkowania.
  • Przed podjęciem decyzji o leczeniu pamiętaj, że założenie aparatu ruchomego to jeszcze nie wszystko. Konieczne są wizyty kontrolne. Odbywają się co 6-8 tygodni. Stale monitorujemy postępy leczenia.
  • Kiedy plan leczenia ortodontycznego zostanie zrealizowany, aparaty ruchome przestają być potrzebne. W celu stabilizacji uzyskanego efektu leczenia stosowany jest  retainer.

Proste zęby z kliniką N•100

Jeśli chcesz skorygować nieprawidłowości u siebie lub swojego dziecka, zapraszamy do N•100. Sprawdzimy dostępne opcje leczenia i wybierzemy najlepsze rozwiązanie. Przeprowadzimy Cię przez cały proces, służąc wsparciem i doświadczeniem. Stosujemy nowoczesne, skuteczne metody, które nie utrudniają życia codziennego. Zapraszamy na wizytę, podczas której omówimy możliwości — zarejestruj się już dziś do naszej kliniki w Lublinie!

Nakładki ortodontyczne

FAQ

Najczęściej zadawane pytania

Lista najczęściej zadawanych pytań dotyczących implantów zębowych.

Prostowanie zębów i leczenie wad zgryzu wielokrotnie wiąże się z dyskomfortem.

Stosowanie nakładek ortodontycznych powoduje przesuwanie zębów, wobec czego może zdarzać się uczucie nacisku i ból. Jest on jednak niewielki i szybko ustępuje.

Czas leczenia nakładkami różni się w zależności od tego, jakiego rodzaju wadę zgryzu leczymy. Jeśli wady są niewielkie, pierwsze efekty leczenia ortodontycznego możemy zaobserwować już po kilku tygodniach, a po kilku miesiącach można zakończyć leczenie. Jeśli wady są poważniejsze trwa to dłużej, nawet do 1,5 -2 lat.

Wady zgryzu i ustawienia zębów pojawiają się już w wieku dziecięcym. Zaleca się, by wizyta u ortodonty odbyła się nie później niż w wieku 7 lat. Jeśli dziecko długo ssie palec, nie rezygnuje ze smoczka lub obgryza paznokcie czy długopisy, ryzyko wystąpienia wad jest znacznie większe. Im wcześniej rozpoczniemy leczenie, tym większa jego skuteczność. Minusem leczenie ortodontycznego dzieci aparatem ruchomym jest sumienność jego stosowania. Dzieci często nie chcą współpracować z ortodontą, ciężej im też jest utrzymać właściwą higienę. Zdarza się, że prostowanie zębów i leczenie wad zgryzu u dzieci nie przynosi wystarczających rezultatów. W takich przypadkach należy je powtórzyć w wieku dorosłym.

W leczeniu ortodontycznym dorosłych pacjentów stosuje się z reguły aparaty stałe, alternatywnie proponowane przez nas nakładki. Aparat można zastosować w każdym wieku — także u osób w wieku średnim i  starszych! Tkanki kostne zachowują bowiem plastyczność przez całe życie. Leczenie aparatem z łukiem metalowym może wiązać się z ograniczeniami estetycznymi a nawet wstydem. Nakładki są praktycznie niewidoczne i nie powodują dyskomfortu w życiu codziennym. Możliwość ich swobodnego zdejmowania ułatwia zachowanie higieny jamy ustnej.

Umów wizytę

Masz pytania? Chcesz zapisać się na wizytę?
Skontaktuj się z nami!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami. Udzielimy wszelkich niezbędnych informacji i odpowiemy na Twoje pytania. 

Oceń nas